ende

Technologie



 

Temperaturowo stabilne splitery PLC 

NM HOME


Szybkie i proste FTTH

 

W letnim wydaniu magazynu ICT PROFESSIONAL ukaza si artyku opisuj帷y autorski system okablowania FTTH dla zabudowy wielorodzinnej opracowany przez technologów Cellco Tech Group - Neptun Media HOME.
 
Zapraszamy do lektury artyku逝.
 
 
 
 
 
 

Jak najszybciej i najkorzystniej wybudowa rozproszon sie FTTH?

 
FTTH Residence
 

Uniwersalny system FTTH na ma貫 i du瞠

Case study: Neptun Media Home na trójmiejskiej niskiej zabudowie

NM HOME


FTTA istotny element budowy sieci 4G

art #3


Zapraszamy do lektury artykulu -pobierz pdf

Strojenie z陰cz gwarancj niskich i powtarzalnych warto軼i t逝mienno軼i wtraceniowej (IL)

Strojenie z陰cz - art. techn


Zapraszamy do lektury artyku逝 - pobierz pdf.


Badanie sprz璕aczy 鈍iat這wodowych jednomodowych w strukturze planarnej

artyku訛Bartosz




Kontrola powierzchni z陰cz 鈍iat這wodowych

 

Losowe badanie powierzchni z陰cz 鈍iat這wodowych z wykorzystaniem mikroskopu elektronowego SEM pozwalaj na precyzyjny dobór parametrów polerowania. wi璚ej ... ( zdj璚ia )

 

 

Wókna 鈍iat這wodowe bend-optimized

Kierunek rozwoju nowych typów wókien 鈍iat這wodowych wykazuje tendencj do tworzenia mo磧iwie uniwersalnych wókien optycznych które spe軟i wymagania róznorodnych typów transmisji, formatów danych.  wi璚ej....

Technologie zwielokrotnienia falowego WDM, DWDM, CWDM

 Technologie zwielokrotnienia falowego WDM, DWDM, CWDM Rozbudowa sieci 鈍iat這wodowej, a w zasadzie zwi瘯szenie jej mo磧iwo軼i transmisyjnych, mo瞠 odbywa si na kilka sposobów. Stosowan metod technika WDM (ang. Wavelength Division Multiplexing). Umo磧iwia ona wykorzystanie wielu fal 鈍ietlnych o ró積ych d逝go軼iach do transmisji w jednym wóknie optycznym. wi璚ej >>

Nowe mo磧iwo軼i w這kien mulitmodowych - 10Gbit/ MM

 Nowe mo磧iwo軼i w這kien mulitmodowych - 10Gbit/ MM Obecnie przed sieciami MM stawia si zdecydowanie wi瘯sze wymagania. Standardem staje si potrzeba transmisji 1Gbit/s a w okre郵onych linkach nawet 10Gbit/s.

Nowe typy wókien 50/125 oraz 62,5/125. Zwi瘯szenie mo磧iwo軼i transmisyjnych jest uzyskane dzi瘯i nowym procesom produkcyjnym. Pozwalaj one otrzyma bardziej jednorodn struktur rdzenia wókna 鈍iat這wodowego dzieki czemu ograniczy wp造w parametru najistotniej ograniczaj帷e zasi璕i tj DMD (Differential Mode Delay). wi璚ej >>

DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing)

 DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) Technologie optyczne, takie jak DWDM, mog u豉twi firmom telekomunikacyjnym dynamiczne wej軼ie do sektora sieci metropolitalnych (MAN).

DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) to zwielokrotnienie (multipleksacja) z g瘰tym podzia貫m d逝go軼i fali lub inaczej - system transmisyjny z g瘰tym podzia貫m d逝go軼i fali optycznej w jednym wóknie 鈍iat這wodowym.  wi璚ej >>

GPON


 

GPON (Gigabit PON, czyli Gigabit Passive Optical Network) to przyk豉d pasywnej sieci optycznej, której technologia powsta豉 w 2004 r.

GPON funkcjonuje jako typ komunikacji point-to-multipoint. Architektura sieci pozwala na u篡cie jednego wókna 鈍iat這wodowego oraz pasywnych splitterów optycznych w celu doprowadzenia sygna逝 do wielu lokalizacji.

Sie sk豉da si z OLT (Optical Line Termination) umiejscowionego u nadawcy sygna逝, oraz ONU (Optical Network Units), które znajduj si blisko u篡tkowników ko鎍owych. Taka konfiguracja sieci redukuje liczb wókien oraz wyposa瞠nie stacji nadawczej w porównaniu do sieci point-to-point.

Sygna造 downstream s nadawane do ka盥ego u篡tkownika wspó責zielonym wóknem, natomiast sygna造 upstream s kombinacj z u篡ciem technologii wielodost瘼u do sieci (TDMA).

Maksymalne przepustowo軼i dla sieci GPON zdefiniowane s na poziomie 2,488 Gbit/s (downstream) oraz 1,244 Gbit/s (upstream).\

W GPON jest mo磧iwe jest dzielenie sygna逝 przy pomocy pasywnych spliterów (optical splitter) np. 1:2, 1:4, 1:8, 1:16, 1:32, 1:64. Pozwala to 鈍iadczy us逝gi na jednym porcie OLT dla wielu klientów (ONU), w zale積o軼i od podzia逝 (liczba ONU zale篡 od zastosowanego splittera). Przy podziale nale篡 pami皻a, 瞠 ka盥y podzia 1:2 to 3dB straty sygna逝 bo 10*log(1/2)=3 dB.

Maksymalna odleg這嗆 w GPON to 60 km, mi璠zy OLT a ONT bez u篡cia dzielników, Przy u篡ciu dzielników odleg這嗆 spada do kilku km, w zale積o軼i od bud瞠tu mocy linii optycznej. Odleg這嗆 pomi璠zy skrajnymi ONU nie mo瞠 przekracza 20 km.

Katalog produkt闚

Osprz皻 liniowy (kable, mufy)
Osprz皻 stacyjny
Splittery, CWDM, DWDM
Us逝gi (pomiary, szkolenia)
Active 1G/10G/40G


Nowo軼i

LeaderBOX

 

 

 

 

 

 

Wókno rozbiegowe do bada reflektometrycznych.


wi璚ej >>
Og鏊ne warunki sprzeda篡
realizacja SSI - projektowanie stron